Tõusev kuritegevus nõuab Tai viisavaba poliitika läbivaatamist

Tai turismitööstus kaalub viisavabaduse süsteemi kohandamist, et tasakaalustada külastajate atraktiivsust ja avalikku turvalisust.

Tõusev kuritegevus nõuab Tai viisavaba poliitika läbivaatamist featured image

Tai ametnikele avaldatakse suuremat survet, et nad hindaksid ümber oma 60-päevase viisavabaduse kava, mida kohaldatakse 93 rahvuse suhtes. See on tingitud kuritegevuse kasvust, mis ohustab nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi külastajaid. Lisaks muretsevad turismiametnikud, et pikaajaline viibimine koormab kohalikku infrastruktuuri.

Viisavabaduse kava taust

Aastakümneid on möödunud sellest, kui Tai võttis kasutusele viisavabaduse kava, et elavdada turismi ja stimuleerida majandust. Selle poliitika kohaselt saavad paljud reisijad nautida 60-päevast viisavaba riiki sisenemist.

Ajalooliselt on see poliitika igal aastal meelitanud miljoneid turiste. Lisaks on kava toetanud väikeettevõtteid ja kohalikke kogukondi. Seega on see jätkuvalt Tai turismistrateegia nurgakivi.

Hiljutised aruanded näitavad siiski, et kuritegude arv on suurenenud seoses külastajate sissevooluga. Selle tulemusena on kohalikud elanikud väljendanud kasvavat muret avaliku turvalisuse pärast.

Mõned kriitikud süüdistavad otseselt viisavabadust kuritegevuse suurenemises. Õiguskaitseametnikud märgivad, et kuritegevus on muutunud sagedasemaks turismipiirkondades. Lisaks sellele on meediakajastustes esile toodud pettuse- ja vargusejuhtumeid. Poliitika ja kuritegevuse vaheline seos on endiselt kuum arutelu.

Viisavaba perioodi lühendamine

24. veebruaril Bangkokis toimunud kohtumisel tegid turismieksperdid ettepaneku lühendada viisavaba perioodi 30 päevani. Nad soovitavad kohandada viisavaba perioodi, et lihtsustada külastajate haldamist. Tööstusgrupid väidavad, et lühemad viibimisaja pikkused võivad vähendada võimalikku kuritegevust.

“Tai vajab endiselt turistide tulu ja vaba viisapoliitika on peamine atraktsioon,” märkis Sisdivachr Cheewarattanaporn, Tai reisibüroode assotsiatsiooni (ATTA) president Sisdivachr Cheewarattanaporn.

“Minu kogemuste kohaselt ei ole keskmine turistide viibimine rohkem kui 20 päeva, maksimaalselt 30 päeva. Seega on 60-päevane periood liiga pikk,” lisas ta. Samal ajal kaitsevad mõned ametnikud praegust kava kui majanduslikult kasulikku. Sidusrühmad rõhutavad vajadust tasakaalustatud julgeolekumeetmete järele. Nad usuvad, et poliitika kohandamine võib parandada turvalisust ilma turismi kahjustamata.

Viisavabaduse süsteemi läbivaatamine võib mõjutada turismitulu, eriti kuna riigi eesmärk on meelitada 2025. aastaks 40 miljonit rahvusvahelist külastajat. Ettevõtjad muretsevad eelkõige selle pärast, et nad kaotavad püsiva turismitulu. Lisaks väidavad mõned, et rangem poliitika võib kahjustada kohalikku majandust, sest kaupluste omanikud sõltuvad igapäevaselt sissetulekute saamisel väliskülastajatest.

Avalik turvalisus on siiski paljude kogukondade jaoks endiselt prioriteet. Seega peavad ametiasutused tasakaalustama majanduslikku kasu ja sotsiaalset stabiilsust.

“Vaba viisapoliitika loob nõudluse, mis lihtsustab inimestele Tai külastamist,” märkis Tai Turismiameti (TAT) kuberner Thapanee Kiatphaibool. “Kuid läbivaatus ja turvalisus on ülimalt tähtsad ning me teeme koostööd kõigi asjaomaste osapooltega, et seda parandada, eriti turistide kontrollimist ja läbivaatus.”

Tulevikuväljavaated

Ametlik läbivaatamine võib lähitulevikus viia poliitika kohandamiseni. Kooskõlas sellega kavatsevad õiguskaitseorganid suurendada turvalisust turismipiirkondades. Ametnikud väidavad, et praegune süsteem toetab majanduskasvu.

Eksperdid näevad ette uusi meetmeid, mis võivad tulevikus piirata viisavabaduse kestust. Vahepeal ootavad kohalikud ettevõtted ja kogukonnad valitsuse selgeid juhiseid.

Foto: Xiangkun ZHU on Unsplash

Seotud artiklid