Taiwani ja Tai teedrajava partnerluse raames seavad Taiwani ja Tai uued kriteeriumid säästva turismi jaoks Aasias. Need kaks riiki käivitasid hiljuti turismitalentide vahetusprogrammi, mis ühendab keskkonnateadlikkuse ja kultuurilise väärtustamise. Selle koostöö eesmärk on vastastikku suurendada ressursside integreerimist, edendades samal ajal säästvat turismi arengut ja digitaalset ümberkujundamist. Üritusel osalesid peadirektori asetäitja Lin Hsin-Jen, Taiwani Külastajate Assotsiatsiooni esimees Chien Yu-yen ja Tai Turismiameti direktori asetäitja Huang Chun-yang. Programm kestis 2.-8. detsembrini 2024.
Tugevad Taiwani-Taiu sidemed
Taiwani ja Tai vaheline liit põhineb tugevatel turismisidemetel. Jaanuarist kuni septembrini 2024 ulatusid vastastikused külastused 1,127 miljonini, mis on 35,47 võrra suurem kui 2023. aasta samal perioodil. Lisaks oli see 24,39 protsenti suurem kui 2019. aasta enne pandeemiat. Lisaks ootab Tai 2024. aastal üle miljoni Taiwani külastaja, mis aitab oluliselt kaasa Tai majanduse arengule. Seda buumi on veelgi soodustanud Tai laiendatud viisavabadus Taiwani reisijatele. Taiwan on endiselt Tai turistide lemmik sihtkoht, mis pakub ainulaadseid kultuurielamusi ja looduslikke vaatamisväärsusi. Praegu võimaldab vastastikuse viisavabaduse poliitika mõlema riigi reisijatel vabalt reisisihtkohti uurida. Agoda aruandes märgiti augustis ka, et 74 protsenti Tai reisijatest külastas Taiwani uuesti koos Jaapani ja Laosiga. Tai külastamise põhjustena nimetasid reisijad seiklusi (32 protsenti), toitu (23 protsenti), kunsti ja kultuuri (20 protsenti) ning perekonna/sõprade külastamist. Muud põhjused olid reisimise lihtsus, kohalik köök, turvalisus ja puhtus, mugav asukoht ja ostuvõimalused. Teisest küljest ootab Tai 2024. aastal rohkem kui 1 miljon Taiwani külastajat, kelle individuaalsed kulutused on 1150 USA dollarit.
Turism jätkusuutlikult
Taiwani-Taiu turismitalentide vahetusprogrammi eesmärk on tõsta mõlema riigi jätkusuutlikku turismitegevust. Peamised eesmärgid hõlmavad külalislahkuse spetsialistide koolitamist keskkonnasõbralike tavade alal ja inimestevaheliste sidemete edendamist. Programm rõhutab ka ökoturismi alaste teadmiste jagamist, tagades, et mõlemad riigid saavad ühiselt lahendada keskkonnaprobleeme. Programmi raamistikku toetas Taiwani “Kahe telje ümberkujundamine kolme suunava poliitikaga”. Need poliitikad panevad erilist rõhku piirkondlikule turismile ja erinevatele temaatilistele kogemustele. Programmis osalesid säästva turismiameti (DASTA) ja Mae Fah Luangi fondi esindajad kuningliku patronaaži all. Kohal olid ka Tai reisibüroode assotsiatsioon (ATTA) ja Tai Taipei büroo (TAT). Lõpuks oli esindatud ka Tai Ökoturismi ja Seiklusreiside Assotsiatsioon (TEATA). Peamised teemad hõlmasid turismisihtkohtade turundamist, digitaalset ümberkujundamist ja aruka turismi rakendusi ning kruiisitööstuse uusi suundumusi.
Giidiga ekskursioonid ja külastused
Osalejad külastasid ka teatavaid Taiwani vaatamisväärsusi, nagu Hepingi saare geopark ja Shen’ao jalgrattaturismi. Lisaks külastasid nad ka Dajia Zhenlani templit, Nantou teefarmi ja Dihua tänava osturajooni. Need ekskursioonid ja juhendatud külastused võimaldasid neil kogeda Taiwani looduslikke, kultuurilisi ja linnaturismi pärleid, arutades samal ajal jätkusuutlike tavade üle. Lisaks sellele on see algatus saanud toetust turismiametitelt, eraettevõtetelt ja haridusasutustelt. Ühised koolitused on juba alanud, keskendudes keskkonnamõjude vähendamisele, parandades samal ajal turismielamusi.
Foto: Kaizer Bienes on Unsplash