Tehnilised probleemid varjutavad Tai uut digitaalset saabumiskaarti (TDAC)

Enne selle 1. mai käivitamist on kasutajad juba väljendanud segadust ja pettumust TDAC-vormi täitmisel.

Tehnilised probleemid varjutavad Tai uut digitaalset saabumiskaarti (TDAC) featured image

Enne selle käivitamist 1. mail, uus Tai Digital Arrival Card (TDAC) on juba põhjustanud muret reisijate ja välismaalaste seas. Kuigi selle eesmärk on suurendada riiklikku julgeolekut ja ajakohastada sisserännet, on paljud kasutajad juba teatanud mitmetest tehnilistest probleemidest ja halvast kommunikatsioonist. Sellest tulenevalt on üldine meeleolu ebakindel.

TDACi lapsekingades esinevad probleemid

Tai ametivõimud katsetavad TDACi peamistes sisenemispunktides, sealhulgas Suvarnabhumi lennujaamas. Üldiselt on selle eesmärk asendada paberkandjal immigratsioonivormid digitaalse protsessiga. Tai valitsus edendab seda kui vahendit, mis aitab suurendada piiride turvalisust ja lihtsustada saabumist.

Üleminek ei ole siiski olnud sujuv. Praegu on süsteem veel katsejärgus. Kuid juba praegu on reisifoorumites ja sotsiaalmeedias tekkinud probleeme.

Puudused ja kasutajate segadus

Esiteks on paljudel reisijatel TDACiga seotud tehnilised probleemid. Mõned Tai elanikud teatavad, et nad ei suuda märkida Tai päritoluriiki või elukohariiki.

“Ma elan Tais juba mitu aastat ja üks küsimustest on elukohariik,” kirjutas üks kasutaja ASEAN Now’s. “Nii et ma pean täitma Tai, aga see EI OLE võimalik… ja see on kohustuslik väli. Kuidas ma saan siis oma kaardile täita? Ja kui ma ei saa seda teha, siis saan ma immigratsioonis probleemi või pean ma valetama ja täitma oma orginaalriigi?”

Vahepeal küsis teine TDACi kasutaja Redditil: “Videol on kirjas, et mitte-Taiimaa elanikud peavad vormi täitma. See hõlmab mind, kuna mul on 20-aastane viisa. Ma ei saa märkida UK, kuna ma ei ela enam seal ega oma aadressi ja elukohaks ei saa märkida Tai. Vorm tuleb üle vaadata, et seda arvesse võtta.”

Sellest tulenevalt on kasutajad kogenud pettumust enne reisi.

Lisaks valitseb segadus selles osas, kas TDAC on vabatahtlik või kohustuslik. Mõned ametnikud ütlevad, et see on testimisel, teised aga väidavad, et vastavus on juba kohustuslik. Seetõttu ei ole reisijad kindlad, kuidas valmistuda.

Kehv kommunikatsioon TDACi kohta

Veelgi murettekitavam on see, et teabevahetus on olnud ebajärjekindel. Paljud reisijad ütlevad, et nad ei ole saanud lennuettevõtjatelt ega Tai saatkondadelt mingit teadet TDACi kohta. Lisaks sellele edastavad lennujaama ametnikud väidetavalt segaseid sõnumeid, mis lisab segadust.
Mõned kasutajad saavad vormist teada alles lennujaamas registreerimisel.

Kahjuks jääb selle lõpuleviimiseks vähe aega. Sellest tulenevalt pingutavad reisijad, et seda täita.

Andmekaitseküsimused

Teine suur probleem on eraelu puutumatus. Reisijad ei ole kindlad, kuidas Tai valitsus säilitab, töötleb või kaitseb nende isikuandmeid. Kuigi ametivõimud kinnitavad, et TDAC on turvaline, ei ole nad avaldanud üksikasju selle privaatsuspoliitika kohta. Seega võib läbipaistvuse puudumine tekitada ärevust.

Varem, 2024. aasta aprillis, leiti, et eelmised TM6 saabumisvormid olid ladustatud ladudes, mis tekitas muret privaatsuse pärast. Seetõttu kahtlevad skeptikud, kas see süsteem on teistsugune.

Praegu on TDAC-süsteem Tai ametiasutuste sõnul veel katsejärgus. Vahepeal paluvad ametnikud avalikkuselt kannatust ja tagasisidet. Lisaks väidavad nad, et süsteemi kasutuselevõttu kohandatakse vastavalt tulemuslikkusele ja kasutajaprobleemidele.

Foto: Chad Madden on Unsplash

Seotud artiklid